Szydełkowe trampki

Dziecięce buciki mają wiele uroku, a za pomocą szydełka można sobie łatwo wyczarować w zasadzie każdy model. Oczywiście, jedne wymagają więcej umiejętności a inne mniej. Szydełkowe trampki nie są takie trudne jak mogą się wydawać. Szydełkując trampki dla swojego synka stwierdziłam, że pisanie ścisłego wzoru nie ma sensu. Łatwiej wyjaśnić ogólną zasadę tworzenia takiego bucika. Dopasowanie liczby oczek do rozmiaru to już kwestia praktyczna podczas wykonywania. Zapraszam do zapoznania się z tutorialem.

Moje trampki wykonywałam szydełkiem nr 3, włóczką  Jeans Yarn Art. Podeszwę rozpoczęłam liczą 13 oczek + 2 (zamiast słupka) i ma ona ok. 10,5 cm.

Poniżej przedstawiony sposób jest oczywiście jednym z wielu na szydełkowe trampki. Eksperymentujcie 🙂

1.Zaczynamy od podeszwy. Wykonujemy ją rozpoczynając od łańcuszka. (W moim przypadku 15 oczek.) Następnie wkoło łańcuszka wykonujemy potrzebną ilość okrążeń słupków. Każdy rząd kończymy oczkiem ścisłym a kolejny rozpoczynamy trzema oczkami łańcuszka.

2.-3.Kolejną cześć podeszwy wykonujemy półsłupkami. Pierwszy rząd półsłupków wykonujemy wkłuwając się tylko w przednią nitkę oczka, tzw. FLO (Front Loops Only).

4.-6.Osobno wykonujemy półkole i przyszywamy do podeszwy. Najlepiej chwytając za oba oczka z półkola i przednią nić oczka z podeszwy.

7.Dowiązujemy kolorową włóczkę do noska i szydełkujemy język. Można go zwężać w gornej części poprzez odejmowanie oczek.

8.Dowiązując kolorową włóczkę w okolicach noska z boku podeszwy, szydełkujemy cholewkę. Po kilku rzędach stopniowo ją zwężamy poprzez odejmowanie oczek.

9.Wyszywamy lub szydełkujemy charakterystyczne czarne paski i przewlekamy zrobioną łańcuszkiem sznurówkę.

Na koniec pozostaje najtrudniejsze, czyli założenie bucików na małe, ruchliwe stópki 🙂

Gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *